Pomorskie Żagle Wiedzy w gminie Kolbudy

Łącznie ponad 620 tysięcy złotych dofinansowania otrzymają gminy Pszczółki, Kolbudy i  Przywidz na realizację nieodpłatnych zajęć pozalekcyjnych z zakresu żeglarstwa. Trzy samorządy wspólnie aplikowały o środki z Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt pod nazwą „Pomorskie Żagle Wiedzy w gminie Kolbudy, Pszczółki i Przywidz” został oceniony pozytywnie. Zajęcia w szkołach oraz na wodzie powinny rozpocząć się już na przełomie 2021/ 2022 roku. Projekt będzie realizowany do 30 czerwca 2023 roku. W ramach zajęć organizowane będą również letnie obozy, pikniki żeglarskie oraz regaty. Partnerem projektu, który otrzymał dofinansowanie jest Fundacja EduFun, która prowadzić będzie zajęcia dla młodzieży. Nabór na zajęcia, prowadzony będzie przez placówki oświatowe. Zajęcia teoretyczne i praktyczne na wodzie organizowane będą w Gminnej Przystani Żeglarskiej w Kolbudach oraz w szkołach, gdzie podczas dodatkowych zajęć edukacyjnych uczniowie poznawać będą choćby podstawy nawigacji czy innych dziedzin nauki przydatnych w pracy na morzu. Uczestnicy projektu spotykać się będą również z osobami, które opowiadać będą o swoich doświadczeniach z lat spędzonych na wodzie. Program przewiduje również warsztaty doradztwa zawodowego dla uczniów.

Koordynatorem projektu w naszej szkole jest pani Alicja Klonowska - kontakt poprzez dziennik librus.

Dokumenty uczestnictwa oraz zgłoszenia - LINK

Data dodania: 2022-12-19 09:35:16