Dzwonnik z Notre Dame

Dnia 22 maja uczniowie klas 1-3 oraz "zerówkowicze" wybrali sie do teatru muzycznego forte na musical Dzwonnik z Notre Dame.

Dzieci z żywym zainteresowaniem śledziły losy głównego bohatera – garbatego Quasimodo, który z pomocą swojego przyjaciela Gargusia pokonuje lęk przed otoczeniem, przełamując barierę samotności i odrzucenia. Fabuła spektaklu skłaniała widzów do przemyśleń i refleksji o tym, że innych powinniśmy oceniać i kochać za to, co mają w sercu i jacy są, a nie za to, jak wyglądają. Po spektaklu udaliśmy się na spacer po Starm Mieście. Zobaczyliśmy m.in. Fontannę Neptuna, Ratusz Głównego Miasta, czy Dwór Artusa. Naszym przewodnikiem była pani Zosia, która bardzo ciekawie opowiedziała nam o zabytkach.

Głodni i spragnieni na koniec udaliśmy się restauracji McDonald's.

Było to wyjątkowe i wzruszające przeżycie artystyczne!

Natalia Flisikowska

zdj. Krystyna Klamann