ROK PRZEDSZKOLNY 2023/2024

Wóz strażacki

15 maja 2024r. odwiedziła nasze przedszkole drużyna Ochotniczej Straży Pożarnej w Kolbudach, do której należą rodzice Lilianny z grupy "Biedronki". Przyjazd wielkiego czerwonego wozu strażackiego - do którego każdy mógł wejść, wzbudził ogromne emocje wśród przedszkolaków! Dzięki ciekawej pogadance dzieci miały okazję poznać specyfikę pracy strażaków, dokładnie obejrzeć, a nawet przymierzyć ich hełmy i stroje. Wspólnie ze strażakami utrwaliliśmy sobie zasady dbania o bezpieczeństwo swoje i innych. Dzieci miały okazję dokładnego zapoznania ze sprzętem używanym w akcjach ratowniczych-gaśniczych. Na zakończenie spotkania strażacy zaprezentowali działanie węża gaśniczego, a przedszkolaki wzięły udział w zabawie zręcznościowej celując strumieniem wody w wyznaczony punkt.
Dziękujemy rodzicom Lilki za zorganizowanie ciekawego spotkania.

Magdalena Kędzierska

Data dodania: 2024-05-20 12:00:16