Ikona powiększania tekstu
Resetowanie ustawień

ROK PRZEDSZKOLNY 2023/2024

''Krawiec Niteczka''

18 listopada 2022 roku Szkoła Filialna w Buszkowach i nasze oddziały przedszkolne wyjechały do OKSiBP w Cieplewie na spektakl teatralny. Obejrzeliśmy „Krawca Niteczkę” - wspaniale przygotowaną i  wykonaną przez Teatr  Malutki z Łodzi monodramę. To niezwykle pomysłowe przedstawienie powstało na podstawie opowiadania Kornela Makuszyńskiego. Barwna opowieść o losach dzielnego i pracowitego krawca, który uratował Pacanów i został królem rozbawiła i wzruszyła naszych uczniów i opiekunów.

Kolejnym punktem naszego programu było oglądanie wystawy prac plastycznych mieszczącej się w holach Ośrodka Kultury. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem przyglądały się rysunkom, rzeźbom i innym formom twórczości. Zapewniały, że będzie to inspiracją dla ich twórczości.

Bardzo udał nam się wyjazd i tylko szkoda, że sporo dzieci było w tym czasie chorych i nie mogło z tego skorzystać. Już czekamy na kolejne sztuki teatralne i odwiedziny wspaniałego miejsca jakim jest Ośrodek Kultury w Cieplewie.

Magdalena Senger

zdj. Magdalena Senger