11 Listopada

10 listopada obchodziliśmy w naszej szkole najważniejsze polskie święto narodowe związane z odzyskaniem niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów.
Podczas tej uroczystości uczniowie klas 1-3 wraz z młodszymi dziećmi z zerówki i przedszkola zaprezentowały pieśni patriotyczne. Pani kierownik Paulina przeprowadziła krótki quiz wiedzy o 11 Listopada. Na koniec Pani zastępczyni wójta Anita Richert-Kaźmierska przeczytała dzieciom fragment książki „Nasza Polska”. „Czytamy dzieciom, bo nam na nich zależy” to akcja Gminy Kolbudy zachęcająca dorosłych do czytania książek dzieciom. Mali słuchaczem z zaciekawieniem przysłuchiwali się czytanym fragmentom i chętnie odpowiadali na pytania.

O godzinie 12.00 cała społeczność szkolna odśpiewała wspólnie hym.

Natalia Flisikowska

zdj. Natalia Flisikowska