PASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI DLA KLAS I

26.01.2024r. odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej i wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyżeczenie, dowiedzieli się od uczennic z klasy III jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę. Nasi najmłodsi uczniowie odgadywali również bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek oraz  grali w memory bajkowe. Na koniec otrzymali prezenty oraz zwiedzili bibliotekę i poznali zasady wypożyczania książek.

Patrycja Chudowicz-Oroń

Zdjęcia: Magdalena Senger