Koncert '' Z Biegiem Wisły''

Koncert  '' Z Biegiem Wisły''

"...Płynie Wisła, płynie po polskiej krainiePo polskiej krainieZobaczyła Kraków, pewnie go nie minieZobaczyła Kraków, pewnie go nie minie...

Zobaczyła Kraków, wnet go pokochałaWnet go pokochałaA w dowód miłości, wstęgą opasałaA w dowód miłości, wstęgą opasała..."

25 października nasze przedszkolaki miały okazję posłuchać, zaśpiewać oraz zatańczyć do pieśni powstałych w II poł. XIX wieku. Te i inne pieśni prowadziły Polaków ku niepodległości.

Zespół zaprezentował muzykę Góralską z Beskidu Śląskiego; Górnego Śląska; Krakowa i ziemi Krakowskiej; muzyka z nad środkowej Wisły; Warszawy i Mazowsza; wiązanka pieśni z okresu odzyskania niepodległości; Kujaw i Ziemi Toruńskiej; Dolnej Wisły. Na koniec dzieci mogły uczestniczyć w zabawie „Taniec odważnych marynarzy z pięknymi syrenkami. Cały koncert był bardzo dynamiczny, dzieci mogły brać czynny udział w jego współtworzeniu.

zdjęcia: Justyna Wierzba; Wioleta Korgul

film: Magdalena Kędzierska