ROK PRZEDSZKOLNY 2023/2024

Pszczółki poznają zawód -ADWOKATA

21 mają 2024r. grupę Pszczółek odwiedziła pani Iwona- mama Kalinki, która zapoznała dzieci z zawodem adwokata. Dzieci z wielkim entuzjazmem zareagowały na przybycie pani adwokat, która ubrana była w strój urzędowy - togę. Pszczółki wysłuchały bajki pt. "Leśne sprawy misia adwokata", który w trudnych sprawach pomaga mieszkańcom lasu,tak jak adwokat pomaga innym. Po lekturze dzieci mogły przebrać się w togę adwokacką, by poczuć się jak superbohater w czarnej pelerynie, a niektórzy poczuli się jak Harry Potter. Pani Iwona zostawiła w grupie książkę o misiu adwokacie, by można było wracać do lektury, a dzieci otrzymały na pamiątkę zakładki do książek. Dla wszystkich było to interesujące i pouczające spotkanie.

Iwona Kustosz

zdjęcia: Małgorzata Sońska