Bezpieczny przedszkolak

11 luty to Międzynarodowy Dzień Numeru Alarmowego 112. Z tej okazji dzieci z grupy "Biedronki" gościły w swojej sali ratownika medycznego. Pan Tomek, który na co dzień pracuje w pogotowiu ratunkowym w Gdańsku przybliżył dzieciom pracę służb ratunkowych. Zapoznał przedszkolaki z zasadami bezpieczeństwa i prawidłowym wezwaniem pomocy. Na zakończenie spotkania Biedronki wysłuchały ciekawej książeczki przeczytanej przez naszego gościa i zaprezentowały piosenkę oraz taniec pomagające zapamiętać numer 112. Dzięki pierwszym zajęciom z cyklu "Bezpieczny przedszkolak" dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania życia.

Magdalena Kędzierska

zdjęcia: Magdalena Kędzierska