Tydzień atrakcji z okazji ''Dnia Dziecka''

Międzynarodowy Dzień Dziecka w Polsce obchodzony jest od 1950 w dniu 1 czerwca. Nasze przedszkolaki ten dzień świętowały cały tydzień. W poniedziałek, w naszej sali zostało rozstawione Kino sferyczne z trójwymiarową przestrzenią, zmieniającą wizualne i fonetyczne odczucia. Każda z grup, wybrała bajkę dostosowaną do wieku dzieci oraz z przesłaniem edukacyjnym.

We wtorek, odwiedziła nas Pani wraz ze swoimi przyjaciółmi- zwierzętami; kozą, pieskiem, kurą, owcą. Dzieci mogły z bliska zobaczyć oraz dotknąć każde z nich. Dla niektórych było to pierwsze spotkanie z tego typu zwierzętami.

W środę odbył się festyn na terenie naszego przedszkola. Rodzice z rady rodziców przygotowali dla przedszkolaków stanowisko z balonami; słodkie co nieco pod postacią świeżo pieczonych gofrów z miodem i truskawkami; duże bańki mydlane oraz dmuchańce do skakania, na które dzieci czekały już od rana. Dzięki pomocy wspaniałych mam wszystko szło szybko i sprawnie.

W czwartek nasze grupy oraz poszczególne przedszkolaki mogły poczuć się jak prawdziwi artyści estrady i zaprezentować swoje umiejętności wokalne oraz taneczne. W festywialu wzieły również  udział dzieci z klasy "0B", które w cyklicznych spotkaniach odwiedzają nasze przedszkole.

W ostatni dzień, każda z grup świętowała we własnym gronie podczas zabaw zorganizowanych przez nauczycieli w salach przedszkolnych jak i w ogrodzie przedszkolnym.

Był to tydzień pełen atrakcji, przedszkolaki z uśmiechem wychodziły z naszego przedszkola aby kolejnego dnia ochoczo do niego powrócić.

Dziękujemy Rodzicom za wpłaty na Radę Rodziców. Te środki pozwalają na organizowanie tego typu atrakcji na terenie naszego przedszkola.

Data dodania: 2024-06-09 18:04:45
Data edycji: 2024-06-12 17:36:13