Ogólnopolski Projekt Edukacyjno-Społecznym Każdy inny - wszyscy równi

W tym roku szkolnym nasza szkoła po raz drugi bierze udział w  Ogólnopolskim Projekcie  Edukacyjno-Społecznym Każdy inny - wszyscy równi.

Pomysłodawczynią tego przedsięwzięcia jest Pani Katarzyna Żelazna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sochaczewie, zaś honorowy patronat objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Cele projektu to: uwrażliwienie na obecność i potrzeby osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi; rozwijanie empatii wobec osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi; kształtowanie tolerancji wobec osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi; likwidowanie uprzedzeń na temat osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi; przygotowanie do współuczestniczenia z osobami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w życiu.

Realizacja projektu w naszej placówce będzie się odbywała od października do czerwca. Szkolnymi koordynatorkami projektu są: Pani Sonia Pionk (logopeda) i Pani Wioletta Jóźwik (pedagog specjalny).

Data dodania: 2023-11-09 15:37:20
Data edycji: 2023-11-09 15:40:36