TYDZIEŃ EUROPEJSKI: HISZPANIA

Dnia 24.04.2024 r. w naszym przedszkolu już od samego rana słychać było gorące rytmy Hiszpanii. Zajączki przywitały widownie piosenką pt. ,,Barcelona” zespołu Pectus. Dzieci dowiedziały się gdzie leży Hiszpania, jaką posiada flagę. Przedszkolaki miały okazję poznać podstawowe zwroty w języku hiszpańskim. Nasza grupa przygotowała układ taneczny do tańca pt. „Marsz Torreadora”, kolejnym zadaniem było odgadnięcie zagadki o Zorro, z którą nie było problemu, nauczyliśmy też pląsu pt. ”Zorro emocji będzie sporro”. Pani Kasia zapoznała dzieci z piosenką o hiszpańskiej krowie o imieniu Lola- „La vaca Lola”.
Na zakończenie wspólnie zatańczyliśmy do utworu pt.” Macarena”. Dzień hiszpański dobiegł końca, ale niesamowite wrażenia pozostaną z nami na długo.
Muchas Gracias!Hasta la vista

Katarzyna Szyduk