TYDZIEŃ EUROPEJSKI: ANGLIA- ZJEDNOCZONE KRÓLESTWO WIELKIEJ BRYTANII

TYDZIEŃ EUROPEJSKI:  ANGLIA- ZJEDNOCZONE KRÓLESTWO WIELKIEJ BRYTANII

29 kwietnia był w naszym przedszkolu Dniem Brytyjskim. W ramach "Tygodnia europejskiego" dzieci z najmłodszych grup - "Krasnoludki" i "Biedronki" przedstawiły pozostałym przedszkolakom Anglię, która należy do Królestwa Wielkiej Brytanii. Tańce i śpiew - oczywiście w języku angielskim cieszyły się uznaniem publiczności, która oklaskami nagrodziła dzielnych artystów. Przedszkolaki poznały wygląd flagi Anglii i Wielkiej Brytanii, oglądały mapę królestwa. Dowiedziały się ciekawostek o Londynie, odwiedziły rodzinę królewską i podróżowały piętrowym autobusem. Chętnie utrwaliły słownictwo i zwroty w języku angielskim - jednocześnie pokazując jak wiele już potrafią. Tego dnia przedszkole odwiedzili też goście Mary Poppins i Miś Paddington. Bajkowe postacie zaprosiły wszystkie dzieci do bliższego poznania w książkach o ich  przychodach.

Magdalena Kędzierska

Data dodania: 2024-05-03 09:48:45