Kąciki przyrodniczy- zakładamy własne ogródki

Jak co roku z niecierpliwością wyczekujemy nadejście wiosny. Przedszkolaki aby umilić czas oczekiwania w raz z wychowawcami w swoich salach stworzyły kąciki przyrodnicze. Krok po kroku dowiedziały się co jest potrzebne aby roślinka mogła rosnąć. Nasypywały ziemi do doniczek, dotykały nasionek, cebulek. Codziennie dbają aby roślinki były podlane i miały odpowiednie nasłonecznienie. Obserwują zmiany jakie zachodzą w doniczkach. Dzięki tym obserwacjom dzieci mogą  cieszyć się każdą dostrzeżoną zmianą, jaka  zachodzi podczas wegetacji poszczególnych nasionek. Nie mogą się doczekać, kiedy rzeżucha, szczypiorek i  na tyle urosną , aby je zjeść na śniadanie w naszym przedszkolu.

Data dodania: 2024-03-24 18:17:27
Data edycji: 2024-03-24 18:51:55