Akcja ''Bajeczni Adwokaci''

24 kwietnia młodsze dzieci odwiedził … Miś Adwokat.  To bajeczny adwokat, który prowadzi swoją praktykę w lesie. Zgłaszają się do niego wilk, bóbr, żubr i ryś. Właściwie każde zwierzę miało do czynienia z Misiem Adwokatem. W bajce pojawia się też leśny sąd. To pokazuje realia związane z codziennością. Bajka  obrazuje to, co dzieje się w rzeczywistości. Miś Adwokat został zaproponowany przez Naczelną Radę Adwokacką i panią Ewę Ruszkiewicz, autorkę bajki. Dzieci dowiedziały się, na czym polega zawód adwokata i w jaki sposób adwokat daje poczucie bezpieczeństwa. Te informacje podane były na kanwie bajki, aby najmłodsi mogli  je zrozumieć. Akcja Bajeczni Adwokaci realizowana jest przez Naczelną Radę Adwokacką. Nasza placówka gościła adwokat Agatę Wolińską-Umschaden, która odziana w togę opowiedziała dzieciom historię Misia.

foto: R.Nowak

Data dodania: 2023-05-21 11:22:21