Wycieczka najstarszych grup do Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego

20.05.2024r. grupy Motyli, Orłów oraz Pszczół udały się na wycieczkę do gdańskiego ZOO. Przedszkolaki zabrały swoje małe plecaczki i wyruszyły na spacer aby zobaczyć przeróżne gatunki zwierząt. Dopisała nie tylko wspaniała pogoda ale i udało się zobaczyć lwa jedzącego swoje śniadanie, dwa słonie spacerujące przy ogrodzeniu. Nawet wilki wyszły na spotkanie. Największą atrakcja był jednak biały pingwin „celebryta” o imieniu Kokosanka, największa gwiazda Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego. Mowa o unikatowym okazie, bo trudno znaleźć na świecie drugiego podobnego, który w ostatnim czasie był uczestnikiem konkursu. Dzieci zmęczone ale szczęśliwe wróciły na pyszny obiad do naszego przedszkola. Nasze przedszkole też jest schronieniem i domem dla malutkiego jeżyka, który ma swój domek pod jedną z choinek. Nasze dzieci dbają o jego prywatność przy czym uczą się empatii i poszanowania dla dzikiej przyrod, która nas otacza.

Justyna  Żeromska

Data dodania: 2024-05-26 17:00:08