ROK PRZEDSZKOLNY 2023/2024

Bezpieczny Przedszkolak. Pierwsza pomoc - ja też potrafię!!

Przedszkolaki mają wielką moc i potrafią udzielić pierwszej pomocy. Przekonaliśmy się o tym 7 maja 2024r. Tego dnia wszystkie dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w pokazie i warsztatach z pierwszej pomocy. Pan Tomek - ratownik medyczny oraz Marysia - mała ratowniczka wzmocnili w dzieciach poczucie, że każdy - duży i mały może udzielić pierwszej pomocy! Dzieci utrwaliły numer ratunkowy 112, przypomniały sobie jak należy wezwać pomoc i otrzymały zadanie aby zapamiętać swój adres zamieszkania.
Przedszkolaki miały okazję nauczyć się układać poszkodowanego w pozycji bezpiecznej oraz poznać zasady RKO (resuscytacji krążeniowo-oddechowej). Chętne maluchy i starszaki spróbowały uciskania klatki piersiowej na fantomach. Marysia-mała ratowniczka zaprezentowała obsługę defibrylatora AED, urządzenia dostępnego w wielu miejscach publicznych, wspomagającego ratowanie życia.
Dzieci zobaczyły również wyposażenie miniapteczki, którą warto mieć zawsze przy sobie i nauczyły się robienia opatrunków.

Magdalena Kędzierska

Data dodania: 2024-05-09 15:41:59