Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

105 rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę

105 rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Narodowe Święto Niepodległości to święto państwowe w Polsce. Obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918r. po 123 latach zaborów (1795-1918).

 

 

9 listopada świętowaliśmy w naszym przedszkolu 105 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Było to wyjątkowe i bardzo uroczyste wydarzenie. Z tej okazji nasze grupy przedszkolne przygotowały bardzo wyjątkową inscenizację przy pomocy wspaniałych wierszy i piosenek patriotycznych. Naszych artystów podziwiali zaproszeni goście, pracownicy przedszkola, administracji, dyrektorzy oraz przedstawiciele rady rodziców.

 

Uroczystość została rozpoczęta tańcem oraz grą na instrumentach do utworu P. Czajkowskiego „Dziadek do orzechów” przez grupę Motyli. Po odegraniu kilku  krótkich inscenizacji, dzieci zaprosiły zebranych gości do uroczystego odśpiewania hymnu. Najmłodsze grupy Krasnali i Biedronek wspólnie zaśpiewały piosenkę „Jaki piękny kraj”. Nie zabrakło wspaniałych ludowych tańców w wykonaniu  grupy Zajączków „Przybyli Ułani” oraz „Krakowiak” -grupa Pszczółek. Dzieci z grupy Jaskółek zaprezentowały wiersz „Polska” Anny Bayer oraz „Katechizm polskiego dziecka” Władysław Bełza. Na zakończenie grupa Motyli i Orłów zaśpiewała piękną pieśń „Serca biało- czerwone mamy” A. Szewczyk. Nie mogło zabraknąć uroczystego odśpiewania 100 lat na cześć naszego kraju oraz wspaniałego biało- czerwonego tortu.

 

To była wyjątkowa lekcja historii i patriotyzmu, budująca poczucie przynależności narodowej oraz pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. 

Justyna Żeromska

zdjęcia: wychowawcy grup

 

                                

 

     

 

 

Data dodania: 2023-11-11 17:45:21
Data edycji: 2023-11-12 13:49:16
Ilość wyświetleń: 138

Kalendarz

Partnerzy

„Prowadziłem Polaków w góry i na morze, ażeby stali się twardzi jak granit, a dusze mieli czyste i głębokie.”

Mariusz Zaruski
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej