Wizyta uczniów w Uffenheim

Grupa uczniów z klas ósmych naszej szkoły i gminy odwiedzili w dn. 25.09. – 30.09.2022r. oddalone od Kolbud o 1052,7 km partnerskie miasto Uffenheim.

W czasie pobytu uczestnicy mieli okazję zobaczyć winne wzgórza w Weinparadies, zwiedzić Uffenheim z przewodnikiem, czy też odwiedzić przepiękną starówkę w Norymberdze. Młodzież miała również okazję do spotkań z niemieckimi rówieśnikami oraz pobytu w ich domach. Gospodarze przygotowali atrakcje takie jak: wyciskanie soku z zebranych owoców, udział w miejskiej grze terenowej związanej z historią Uffenheim, przygotowanie pizzy ze składników, które wybiorą członkowie grupy, wspólny Grillabend i wiele innych. Dni wymiany polsko-niemieckiej minęły bardzo szybko, jednak był to czas intensywnie wypełniony ciekawymi edukacyjnymi doświadczeniami, możliwością konwersacji w j. niemieckim i możliwością nawiązania ciekawych relacji. Uczestnicy wyjazdu z niemieckimi kolegami i nauczycielami z Uffenheim spotkają się już za rok w maju w Kolbudach. Opiekę w czasie pobytu w Uffenheim sprawowali nauczyciele j. niemieckiego- p. Dyrektor ZKiW Kolbudy Dorota Banasiak oraz p. Marcin Treder.

Wymiana została dofinansowana ze środków PNWM

Zdjęcia i film wykonali uczestnicy wyjazdu aparatem fotograficznym zakupionym ze środków  projektu „Laboratoria Przyszłości”

Data dodania: 2022-10-02 14:19:22
Data edycji: 2022-11-13 20:18:43