Ogólnopolski Dzień Osób z Afazją Rozwojową

W ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjno-społecznego " KAŻDY INNY- WSZYSCY RÓWNI" obchodziliśmy dzisiaj w naszej szkole ogólnopolski dzień osób z afazją rozwojową. Afazja rozwojowa – to specyficzne zaburzenia rozwoju mowy i języka. Dzieci pomimo prawidłowego słuchu fizycznego i – co najmniej – normy intelektualnej, mają trudności z nabywaniem i rozumieniem mowy. Terapia dziecka z afazją rozwojową jest bardzo długa i żmudna, ale konieczna. Najważniejszą i nadrzędną sprawą musi być dobro afatycznego pacjenta. (Źródło informacji: Stowarzyszenie rozkodujmy afazję) Dla klas trzecich zorganizowano krótkie warsztaty przybliżające im owe zagadnienie. Dzieci uczestniczyły w pogadance i wykonały kartę pracy. Dowiedziały się również, jak dzięki postawie pełnej życzliwości i zrozumienia mogą pomóc swoim rówieśnikom z afazją.

Koordynatorzy: Sonia Pionk (logopeda)

Wioletta Jóźwik (pedagog specjalny)

Data dodania: 2022-10-01 12:57:45
Data edycji: 2022-10-02 13:00:03