Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi.

Jest na to sposób - czytajmy dzieciom!

Dzień Głośnego Czytania, obchodzony 29 września, był najlepszą ku temu okazją.Panie bibliotekarki zachęciły nauczycieli do czytania swoim uczniom.

W szkole głośne czytanie rozbrzmiewało w salach lekcyjnych, w świetlicach i oczywiście w bibliotece. Czytali nie tylko nauczyciele, ale również pracownicy administracji. Dzieci bardzo chętnie wysłuchały przygód żółwika Franklina oraz próbowały wyjaśnić zagadki wspólnie z Biurem Detektywistycznym Lassego i Mai. Starszym uczniom czytano „ Mikołajka”- R. Goscinnego, R. Kosika „ Amelia i Kuba”, A. Szklarskiego „ Tomek na wojennej ścieżce” , G. Kasdepke „ Bon czy ton savoir- vivre” i wiele innych.

Urszula Zwarra

Fot. M.Gańska-Seelau