Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego

29 września 2022 r. w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjno - Społecznego Każdy inny - wszyscy równi obchodziliśmy    w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego.

Wolontariusze z klasy 8b i 8c pod okiem pedagogów i psychologów przygotowali akcję informacyjną, którą przedstawili w poszczególnych klasach trzecich, czwartych, piątych i szóstych.

Wystąpienie zawierało  zarówno podstawowe informacje dotyczące społeczności osób głuchych oraz języka migowego, jak i klika ciekawostek. Na koniec wolontariusze zaangażowali uczniów poszczególnych klas do zabawy w kalambury. Uczniowie mieli za zadanie zgadywać polskie przysłowia przedstawione za pomocą gestów. Najtrudniejsze do odgadnięcia okazało się przysłowie  „Baba z wozu, koniom lżej”.

Celem tego przedsięwzięcia było zwrócenie uwagi wśród członków naszej społeczności szkolnej na fakt, że żyją między nami osoby niesłyszące oraz osoby słabosłyszące.

Pedagodzy i psycholodzy

fot. M.Gańska-Seelau