Lepsza przyszłość- portal wsparcia dla młodych

9 maja br. w UG Kolbudy odbyły się z udziałem dyrektorów szkół, szkolnych psychologów, p. wicewójt  oraz  lekarzy warsztaty dotyczące platformy „Lepsza przyszłość”, która jest narzędziem projektu przeciwdziałającego zaburzeniom psychicznym dzieci i młodzieży, a także odpowiednio wczesnemu rozpoznawaniu problemów natury psychicznej. To projekt, którego pomysł powstał w Urzędzie Marszałkowskim, a jego realizatorem jest Wojewódzki Szpital Psychiatrycznym im. prof. T. Bilikiewicza w Gdańsku. "Lepsza przyszłość" to platforma internetowa, która dostosowana jest do potrzeb zarówno młodych osób, jak i ich nauczycieli, rodziców czy opiekunów. Portal ma ułatwić rozpoznanie depresji i innych zaburzeń u ludzi młodych. Zawiera też materiały edukacyjne m.in. dla rodziców i nauczycieli.

Data dodania: 2023-05-10 18:45:52
Data edycji: 2023-05-10 19:46:25