Inauguracja programu edukacyjnego Akademia Pszczoły Bohatera

15 listopada br. w  Szkole Podstawowej im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej  w Pszczółkach odbyła się wojewódzka inauguracja programu edukacyjnego Akademia Pszczoły Bohatera.  Szkoła Podstawowa im. Mariusza Zaruskiego w Kolbudach wraz z Filią szkoły w Buszkowach została wyróżniona i zaproszona przez Pomorskiego Kuratora Oświaty Małgorzatę Bielang do wzięcia udziału w programie,  jako jedna z 15 szkół w województwie pomorskim  biorących udział w programie pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki.

Szkolne Pracownie Akademii Pszczoły Bohatera, to miejsca w których dzieci będą mogły uczestniczyć w spotkaniach dotyczących edukacji o pszczołach i ich roli w środowisku naturalnym i rolniczym, a także na temat zdrowego odżywiania i produktów rolniczych pochodzących z rodzimej produkcji rolniczej i przetwórstwa spożywczego. Realizacja programu obejmuje uczniów klas I-III. Celem przedsięwzięcia jest uświadomienie uczniom klas najmłodszych jak ważnym elementem w ekosystemie jest pszczoła oraz przygotowanie szkół podstawowych do cyklicznego prowadzenia zajęć. Szkoła otrzymała wyposażenie w postaci  ula edukacyjnego oraz kombinezonu dziecięcego , rękawic pszczelarskich dziecięcych pozwalających na przeprowadzanie kompleksowych zajęć edukacyjnych wraz z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych i scenariuszy zajęć.

Utworzone w ten sposób szkolne Pracownie Akademii Pszczoły Bohatera (w skali całego kraju powstanie 240 takich pracowni) będą miejscami realizacji przyszłych projektów Fundacji Pszczoła Bohater.

Data dodania: 2023-11-26 21:33:54
Data edycji: 2023-11-26 21:42:31